^Вгору
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Підтримка децентрализації в регіоні

З 16 листопада 2015 року  розпочав реалізацію проекту «Сприяння місцевим органам влади в реалізації процесу добровільного об'єднання громад», що впроваджується за підтримкою Фонду Східною Європи, виконавцем даного проекту на території Добропільського і Олександрівського районів Донецької області  виступає Громадська організація «Добропільський центр молоді «ДОБРО».

 

 

 

 

 

  Процес об’єднання громад на даній території тільки в початкової стадії, тому на плечі організації ГО «ДЦМ «Добро», полягли наступні завдання:

Покращення інформованості мешканців громад щодо процесу добровільного об’єднання громад;

Підвищення кваліфікаційного рівня посадових осіб місцевого самоврядування об’єднаних громад, депутатів місцевих рад для роботи в умовах децентралізації;

Залучення до процесу добровільного об’єднання громад широких верств населення територій, в тому числі і ВПО.

Результатами реалізації заходів проекту будуть:

створення максимальних можливостей участі мешканців громад у процесах планування території, бюджетного планування, благоустрою, через широке впровадження механізмів місцевої демократії в процес добровільного об’єднання громад;

підвищення кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад для роботи в нових умовах, з новими повноваженнями та ресурсами;

надання фахової підтримки об’єднаним громадам в частині розробки нормативно-правової бази.

Тому для ефективної реалізації процесу демократизації в регіоні необхідно виконати ще багато навчальної,просвітницької, організаційної роботи.

На виконання даного проекту відведено 10 місяців. За цей час організація «ДОБРО» планує: успішний соціально-економічний розвиток пілотних об’єднаних територіальних громад, та розповсюдження набутого досвіду та стимулювання процесів добровільного об’єднання на інші території.

Як зазначає  керівник проекту Зубкова Вікторія, на шляху до децентралізації влади є нагальна необхідність об’єднання територіальних громад, яка  викликана декількома чинниками, а саме:

- на сьогоднішній день переважна більшість суб’єктів надання адміністративних послуг (зокрема в сфері містобудування (архітектура, ДАБК), реєстрації речових прав, пенсійне та соціальне забезпечення тощо), як правило, зосереджені в районних або обласних центрах, а  передача вказаних функцій органам місцевого самоврядування призведе до необхідності доукомплектування цих органів відповідними фахівцями за для надання якісних адміністративних послуг;

- змінами законодавства передбачено передача функцій охорони здоров’я та освіти органам місцевого самоврядування, тобто сільським, селищним, міським радам.

Таким чином, відносно невеликі по чисельності жителів територіальні громади (до 3-5 тис. жителів) будуть просто не в змозі утримувати відповідний апарат місцевої ради та утримувати соціальну сферу громади.  Та й такий апарат не раціонально утримувати на таку кількість жителів. Тому укрупнення територіальних громад є неминуче. Ми направимо всі свої зусилля на реалізацію даного проекту.

За додатковою інформацією ви можете звертатися до керівника проекту Зубкової Вікторії  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. чи +380(50) 858-70-97

Інформація на сайті Фонду Східна Європа http://www.eef.org.ua/ua/novyny/item/480-fond-skhidna-yevropa-ta-instytut-hromadianskoho-suspilstva-oholosyly-peremozhtsiv-konkursu-mistsevykh-hrantiv-v-ramkakh-proektu-yes-pidtrymka-reformy-mistsevoho-samovriaduvannia-v-ukraini.html

Останні новини

День Перемоги на території Шилівської сільської ради

 9 травня 2017 року на території Шилівської сільської ради відбулись урочісті заходи присвячені  72  річниці Дня Перемоги над фашизмом. Святкові мітинги пройшли в трьох населених пунктах нашої громади. В селі Мирне  мешканці зібрались біля місцевого сільського будинку культури, де розташований пам’ятний знак  по вшануванню полеглих в Другій світовій війні. В селі Кам’янка пам'ять загиблих вшанували біля обеліску встановленому військовому пілоту Астахову В.П., який під час війни в нерівному бою з трьома літаками Вермахту загинув неподалік цього населеного пункту. Також після проведеного мітингу місцеві дітлахи та дорослі поклали квіти до меморіалу встановленому закатованим полоненим з концтабору, який в часи окупації нашої території був розташований в с. Кам’янка. В селі Шилівка мітинг до Дня Перемоги пройшов біля пам’ятника розташованого біля Шилівської ЗОШ I-III ступенів. В цей день від дітей та дорослих лунали слова вдячності героям, які захищали рідну землю від навали «чорної чуми».

До Дня Перемоги від Шилівської сільської ради та Організації ветеранів Добропільського району були вручені святкові пакети двом ветеранам Вітчізняної війни, які проживають на території нашої ради. Так в селі Новоолександрівка  сільський голова Гайдоба В.П. привітав Піманова А.М., а в селі Кам’янка -  Бєліцького О.В., який прибув до нас з тимчасово неконтрольованої території Донецької області.

 

Громадське зібрання в селі Кам'янка

В с. Кам’янка  4 травня 2017 року відбулось громадське зібрання, на якому виступив сільський голова Гайдоба В.П. з планами  та звітом про виконану  роботу. Піднімалось питання про добровільне об’єднання громад. Діловодом сільської ради надавались послуги в оформлені субсидій. Мешканці села звертались з особистими питаннями та проханням у сприянні їх вирішення.

Землекористувачам "Про недопущення отруєння бджіл"

УСІМ  ЗЕМЛЕКОРИСТУВАЧАМ  ПРО НЕДОПУЩЕННЯ ОТРУЄННЯ БДЖІЛ

 З метою забезпечення проведення організаційно-технологічних заходів щодо недопущення отруєння та масової загибелі бджіл внаслідок застосування пестицидів відповідно до вимог чинного законодавства, зокрема, статті 37 Закону України «Про бджільництво», пункту 7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» повідомляємо наступне.
Пунктом 7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» передбачено інформування власників пасік за 3 доби до хімобробок з зазначенням найменування пестициду, який передбачається застосувати, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки посівів с.-г. культур. У повідомленні указують час необхідної ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.
Згідно підпункту 5.26 пункту 5 «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:
а) 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;
б) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду (заповідників національних парків ботанічних і зоологічних заказників і т.п.);
в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживають в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.
Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.
Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин, а також у порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

Громадське зібрання в селі Мирне

   24 квітна 2017 року в селі Мирне в місцевому будинку культури відбулось  зібрання  мешканців села. Перед громадою виступив сільський голова Гайдоба В.П. з доповіддю про виконану за попередній період роботу. З населенням були розглянуті спірні земельні питання. Бажаючим була надана допомога в оформлені субсидій. Також на заході були присутні представники комунального підприємства «Агрокомсервіс» на чолі з в.о. директора Скоробогатовим В.М., з якими вирішувались питання своєчасної сплати за вивіз сміття та ТПВ.

Виконком Шилівської сільської ради

 19 квітня 2017 року в Шилівській сільській раді відбулось чергове засідання виконкому сільської ради. На виконкомі були присутні: перший заступник голови Добропільської РДА Стебель Олексій Леонідович, заступник голови Добропільської районної ради Стрепоченко Ірина Петрівна, Шилівський сільський голова Гайдоба Валерій Петрович, члени виконкому сільської ради.

На засіданні були розглянуть наступні питання:
    1. Про заходи вшанування Дня Перемоги над фашизмом.
    2. Про заходи щодо заборгованості населення перед КП «Агрокомсервіс» за воду та вивезення ТБВ.
    3. Про проведення хлорування водопровідних мереж та колодязів загального користування розташованих в населених пунктах сільської ради.

Copyright © 2013. Шилівська сільська рада Rights Reserved.